פיברומיאלגיה הכאב הכרוני להבריא זה אפשרי
שאלות ותשובות

שאלה: קיים בלבול בין נקודות הגירוי והנקודות הרגישות.
תשובה: כפי שניתן לקרוא ב"פונגרטז", הן נקודות הגירוי והן הנקודות הרגישות מצויות אצל הפציינטים הסובלים מפיברומיאלגיה. יש להם דבר אחד במשותף – הן תואמות לנקבים האקופונקטוריים (APD – acupuncture puncture holes) השונים. נקב נגוע יכול להיות נטול כאב ברמה הסובייקטיבית ולכאוב רק כאשר נוגעים או לוחצים עליו (נקודה רגישה). נקבים אחרים מאפשרים לעורר כאב "במקום אחר". קיימים גם נקבים, אשר מכאיבים לפציינטים באופן סובייקטיבי ויותר מכך, מעוררים כאב "במקום אחר" כאשר לוחצים עליהם (נקודת גירוי).

שאלה: החלוקה לשלבים לא קיימת עבור הפיברומיאלגיה.
תשובה: האבחון משתפר מאוד בעזרת APD, כך שניתן לאבחן את כאבי רבע הגוף וחצי הגוף. לראשונה, ניתן להסביר את תופעת כאב רבע הגוף וכאב המוגבל לחצי הגוף, אותם המומחים לתרפיית הכאב לא יכלו להסביר. זה מתאים לשלב הראשון של הפיברומיאלגיה.

שאלה: המיקום של נקודות רגישות/גירוי כואבות משתנה. הכאב זז ממקום למקום. מהסיבה הזאת, לא ניתן לקשר את הכאב לנקודות ספציפיות.
תשובה: אנו ממליצים לקרוא את הספר של פופר ואקסיאס "אני והמוח שלו". רק אם אנחנו לוקחים בחשבון את הנוירופיזיולוגיה ואת הנוירופסיכולוגיה, אז נוכל להבין את סוגיית האפרנטיות (הובלה כלפי חלק פנימי) הפתולוגית ואת הייצוג המרכזי שלה.

שאלה: הצלחת הניתוח מתבטלת כאשר הנקבים האקופונקטוריים נסתמים.
תשובה: הניתוח לא רק מסיר את הרקמה המצולקת, אלא מעבר לכך, מרחיב את המקום בו השלישיה האנטומית (עורק, וריד, עצב = צרור הדם-עצב) מופיעה. כך התוכן מקבל קרקעית חדשה ורחבה. האגמים הקטנים בחורף קופאים יותר מהר מהאגמים הגדולים. העקרון הזה נלקח בחשבון כאשר APD מורחבים. לכך הסכנה של הסתימה מחדש מתבטלת.

שאלה: "אני מכיר 4 פציינטים, שלהם הניתוח לא עזר."
תשובה: אם כך, שאלו את מאות האנשים, שהניתוח עזר להם. לא קיים ניתוח, אשר מצליח לכל הפציינטים. האנשים לא תוקפים את ניתוח הדיסקים הבין-חולייתיים, אפילו שיש 50% סיכוי לכשלון. הכל תלוי באיכות של התוצאה. חשוב להבין שיש חולים שזקוקים ל-2 עד 4 ניתוחים כדי להרגיש בשיפור והניתוח הראשון לא מראה אצלם תוצאות משמעותיות.

שאלה: "אני מכיר מספר פציינטים שעברו ניתוח היד, אשר הצליח לכמה חודשים, שאחריהם הכאב חזר".
תשובה: הבעיה כבר זוהתה, זה אחד הסימנים שהחולה זקוק לניתוח נוסף, כדי לנקות מוקד נוסף של מרכז הכאב מההידבקויות. יותר מכך, הסטטיסטיקות מתייחסות לתקופה של 20 שנים.

שאלה: "חתכים רבים מכערים את גוף הפציינט."
תשובה: כל ניתוח דורש רק חתך אחד, דרכו ניתנת גישה ל-6-8 APD. נשארת צלקת עדינה בגפה המנותחת באורך כ-10 ס"מ.

שאלה: יש לנתח את כל ארבעת הגפיים.
תשובה: ניתוח אחד בדרך כלל מספיק, ברבע שבו המחלה החלה. אסטרטגיית ניתוח מדויקת נדונה עם כל פציינט באפון אישי. לאחר שנה או שנה וחצי ניתן לשקול אם החולה זקוק לניתוח נוסף.

שאלה: החתך עצמו יוצר שדה של הפרעה.
תשובה: שדה ההפרעה המצולק נוצר רק אם המנתח חותך דרך APD עקב בורותו. אם המנתחים יודעים איפה למצוא אותם, ניתן להימנע משדה ההפרעה. אזהרה: היעילות של הזרקת חומר הרדמה מקומי בשדה ההפרעה המצולק מראה את הנכונות של החשיבה הזו – עצבים קטנים יחד עם הגידולים שלהם מנוטרלים מהניתוח למשך זמן מה.

שאלה: אתם מנתחים את תסמונת כניסת העצב המנוונת.
תשובה: אם זה היה המקרה, היו מתקבלות עדויות לא טובות מהפציינטים אשר טופלו בעבר. כל הפציינטים אובחנו בצורה יסודית על-ידי מספר רופאים. הם אובחנו פעמים רבות בדרכים רבות, בצורה בין-תחומית, ועברו הליכים רפואיים, המקובלים במקרה של הפיברומיאלגיה. עבור רוב הפציינטים, כל שיטות הטיפול מוצו ללא כל הטבה. הפציינטים הללו נפתרו מהמכאובים שלהם רק לאחר הניתוח בשיטת באואר. האם המבקרים רוצים ברצינות לטעון שבכל העולם כולו, כל הנוירולוגים, הפסיכיאטרים, המומחים הפסיכוסומטיים, האורתופדים, הראומטולוגים והמומחים בתרפיית הכאב לא מסוגלים לזהות את תסמונת כניסת העצב המנוונת? הנסיון מראה לנו שהאבחון באמצעות הלחץ האקופונקטורי והטיפול הכירורגי ב-APD מסוימים מייצגים תגלית של ממש. בהתאם לכך, אנו קוראים לכל המבקרים והמתנגדים להציג את הסטטיסטיקה השנתית שלהם ואת מבחן איכות התוצאות של הטיפולים שלהם . הטענה שאת הפיברומיאלגיה ניתן לרפא עם תרופות היא ממצא לא רלוונטי, אשר יכול לבלבל את הפציינט: אנחנו יכולים לטפל עם או ללא הצלחה. הפציינטים רק מודאגים האם האפשרות של הטיפול ניתנת להם ולמה להם זה לא עוזר. בתחילת המחלה פעילות ספורטיבית מתונה בהתמדה, דיקור, שיאצו אצל בעלי מקצוע טובים שמבינים את הבעיה לעומקה יכולים לעזור לחולה לצאת ממעגל הכאב.
בשלב מאוחר יותר בעצם רק הניתוח עוזר באחוז מאוד גבוה של החולים.

שאלה: אם השיטה היא כל-כך טובה, למה כל-כך קשה לקדם אותה?
תשובה: המסלול של כל חידוש חסום על-ידי השומרים לכאורה של מה שקיים נכון להיום. חלקית הם מגנים על הרווחים מהתמלוגים וחלקית הסיבה היא שהמומחים שמטפלים כיום בחולים לא מסוגלים ליצור שום דבר חדש ומתנקמים בכך שמסכלים את קיומם של הדברים החדשים. זאת תופעה נפוצה בהיסטוריה של הרפואה. קיימת ספרות רבה בנושא בשפה האנגלית.

שאלה: לא מובן למה ניתוח, אשר חושף מספר נקודות ספציפיות, אמור להספיק למחלה בעלת כאב נודד.
תשובה: התשובה היא מאוד פשוטה. הנקודות, אשר מתוך הנסיון מעכבות לעתים קרובות את זרימת האנרגיה הביו-חשמלית בעצבים, מנוקות בניתוח. מכיוון שהאימפולסים הפתולוגיים המכוונים כלפי פנימה ברבע הגוף הראשוני משוחררים, הכמות הכללית של האימפולסים הפתולוגיים מופחתת בצורה קיצונית, כך שהם לא מורגשים יותר ואז החולה יכול להצהיר: "אני לא מרגיש יותר כאב". על מנת שנוכל להבין את החיבור הזה, אנחנו צריכים לטפל באופן מדעי בסוגיות של הייצרות, טיפול, פיקוח וייצוג הכאב, אחרת אנו עלולים להישמע כמו מלחים מימי הביניים, אשר פחדו ליפול מקצה העולם.

שאלה: אם השיטה היא כל-כך טובה, למה אנחנו לא רואים אותה בכנסים?
תשובה: שוב, התשובה היא פשוטה. בהרבה מדינות, מתנגדי השיטה, שהייתה להם סיבה לחשוש מהתגלית הזו, החליטו להתעסק רק עם השיטות שנבחנו.

השיטה של באואר לא מוכרת. ואם לא נעסוק בה, היא לא תהפוך למוכרת. כך, הבעיה תיפתר.

הרופאים הללו שכחו אומנם מהדבר החשוב ביותר. הפציינטים הם אלה אשר באמצעות השימוש בשיטה חדשה בה הצליחו להיפטר מהכאב, אשר לא יוותרו לנסות גם את השיטה הניתוחית ובמוקדם או מאוחר יותר יצביעו בנושא הזה עם הרגליים שלהם.

השיטה של באואר פותחת את האפשרות להחלמה מוחלטת עבור הפציינטים שסובלים וניסו את כל הטיפולים האחרים המקובלים ברפואה. בניגוד לכך, שאר השיטות רק מספקות הקלה זמנית לחלק קטן של החולים.

שאלה: למה השיטה הזאת לא מכוסה על-ידי הביטוח, אפילו שהיא זולה יותר?
תשובה: האנשים האחראיים על הכספים והיועצים שלהם תמיד מפגרים אחרי הקדמה המדעית. היזכרו בבעיות בהן נתקלו הרופאים הראשונים, אשר ביצעו את ניתוחי הברכיים הארתרוסקופיים. היזכרו בפרופסור סטם, החלוץ של הכירורגיה בעלת פולשנות מינימלית, שממנו רצו לקחת את התואר הרפואי ואשר רק לאחר 25 שנה קיבל פרס שהגיע לו מלכתחילה.

הביטוחים תמיד מנסים לא לשלם, במיוחד על טיפולים חדשניים.

כל הזכויות שמורות FMS-Bauer
עיצוב אתרים: Imago Design | בניית אתרים: UniWeb