פיברומיאלגיה הכאב הכרוני להבריא זה אפשרי
גב' אדית פרסמאיר

"הייתי רוצה גם לעזור לאנשים אחרים, החולים בפיברומיאלגיה."

גב' אדית פרסמאיר היא המייסדת של ארגון התמיכה באנשים הסובלים מפיברומיאלגיה.

אדית פרסמאיר, לשעבר שחקנית בקומדיות פופולריות בווינה, סבלה במשך שנים מכאבים נוראיים ועוויתות תמידיות. לאחר שהות בת 6 שנים בבתי חולים פרטיים רבים, בהם היא טופלה באמצעות עירויים חזקים, היא הרימה ידיים. "לא עשיתי דבר מלבד לשכב במים כדי להקל על הכאב", מספרת אדית, וממשיכה: "כמעט קפצתי מהחלון של הקומה השישית." האבחון: פיברומיאלגיה. מחלה חשוכת מרפא. ואז אדית פרסמאיר שמעה על הפרופסור מקלאגנפורט.

"הפרופסור הציל את חיי", אומרת אדית בת ה-70 בהתלהבות. הפרופסור עליו היא מדברת הוא ד"ר פרופ' באואר, אשר כבר אז ניתח מטופלים חולי פיברומיאלגיה במונקו וקלאגנפורט תוך שימוש בשיטה המהפכנית שהוא המציא. אחוז ההצלחה: 88%. המקרה של אדית היה רציני במיוחד. היא הייתה מאוד אסתמטית תפקדה רק עם חצי ריאה, מה שהוציא את האפשרות של הרדמה כללית. ד"ר פרופ' באואר ניתח אותה עם הרדמה מקומית. "חתך קטן ביד, לגמרי נטול כאבים", היא מספרת. זמן קצר לאחר מכן, הכאבים והעוויתות נעלמו: "זה היה הנס של חיי!"

עקב ההיסטוריה שלה, אדית הייתה רוצה להעניק תקווה לאנשים אחרים, אשר חולים ב-FMS. %5 מהאוכלוסייה סובלים מפיברומיאלגיה – מתוכם 4/5 הן נשים ו-1/5 הם גברים. המחלה גורמת לכאבים כרוניים וכאבי ראש חזקים. לעתים קרובות, המטופלים סובלים במשך שנים לפני שמקבלים את האבחון המדויק. "עקב כך, המטופלים נסחפים לתוך מערבולת של טיפולים שונים ורבים", אומרת אדית, בעודה נזכרת בחוויות הכואבות שעברה. וכך, הייאוש שנגרם על-ידי המחלה משפיע גם על הנפש, הרצון לחיות מצטמצם בצורה משמעותית והמגעים החברתיים מתנתקים.

אדית פרסמאיר אומרת שהיא לא מבינה מדוע ד"ר פרופ' יוהאן באואר לא זוכה בהכרה הרשמית בגין השיטה המהפכנית שלו. הוא נציג של הרפואה המסורתית, בעל שנים רבות של לימודי רפואה, פילוסופיה ותיאוריית המדע באוניברסיטת לודוויג-מקסמיליאן אשר במינכן. נכון לעכשיו הוא מלמד כירורגיה לסטודנטים של התואר הראשון, מעורב בתחומי מחקר שונים ובעל מוניטין מבוסס בזכות פרסום של כמה מהמחקרים שלו, המהווים בסיס למחקרי המשך. כיום ד"ר פרופ' באואר הוא המנתח היחיד אשר יכול לעזור לחולי פיברומיאלגיה הודות לניתוח קטן ומכוון. השיטה שלו פותחה בין 1984 ל-1990. בזכות השיטה, ד"ר פרופ' באואר כבר הצליח להציל חיים של אנשים רבים. נכון לעכשיו, אדית פרסמאיר רוצה לוודא שמספר האנשים המחלימים מפיברומיאלגיה יגדל בעתיד. "אני כעת החלמתי ואני רוצה לעזור לאנשים חולים אחרים."

כסף? "אני בכלל לא רוצה לדבר על זה. זאת רק השאלה של הלב."

כל הזכויות שמורות FMS-Bauer
עיצוב אתרים: Imago Design | בניית אתרים: UniWeb