פיברומיאלגיה הכאב הכרוני להבריא זה אפשרי
ראיון עם פאניצ'לה מריה אנטואניאטה – דצמבר 2005

-"בוקר טוב גב' אנטואניאטה, אני המזכירה של פרופ' באואר, מה שלומך?"

"טוב, תודה."

-"אני מתקשרת משום שלפי הסטטיסטיקה השנתית תוצאות הניתוח שלך היו טובות והייתי רוצה להוסיף את העדות שלך לאתר עבור האנשים הקוראים בו, האם היית רוצה לספר משהו כעבור 15 חודשים לאחר הניתוח?"

"בוודאי!"

-"איך הכרת את ד"ר באואר?"

"הודות לחיפוש באינטרנט. מצאתי את האתר במקרה והייתי מעוניינת, משום שד"ר באואר הציע תקווה".

-"מה חשבת כאשר קראת על כך שד"ר באואר מנתח במקרים של FMS?"

"בהתחלה היו לי ספקות, כי כל הרופאים איתם התייעצתי הסבירו שזאת מחלה, שמקורותיה בנפש. סבלתי מהרבה השפלות עקב ההסבר הזה, כי האחרים חשבו שאני מגזימה. כל אחד מכיר את עצמו ואני מכירה את עצמי היטב והייתי בטוחה שמשהו לא בסדר עם הגוף שלי."

-"במשך כמה זמן סבלת מכאבים, ומה עשית לגביהם?"

"סבלתי מהכאבים במשך 5 שנים אחרי תאונת דרכים. הכאבים החלו בצוואר, אח"כ התפשטו לכתפיים, זרועות, ברכיים, כפות רגליים. תמיד היה לי חום גבוה. הרגשתי שכל השרירים בגוף שלי מכווצים. הרגשתי כאבים חזקים בראש ובכתף. תמיד הייתי מצוננת."

-"האם סיפרת לרופאים כלשהם לגבי מה שמצאת באינטרנט?"

"כן, אך הם אמרו לי שלא ניתן לנתח את FMS. היחיד שהיה שונה היה המטפל בדיקור הסיני, כנראה משום שבסיס התגלית של ד"ר באואר היא האנטומיה של נקודות דיקור לא ידועות. עברתי דיקור והשתמשתי בפלסטרים במקומות הכי כואבים."

-"הגעת לכאן באוקטובר 2004 ונותחת ביד שמאל, האם זה נכון?"

"כן, למרות הדעה המנוגדת של האחרים, החלטתי ללכת לדבר עם ד"ר באואר ולאחר מכן לעבור ניתוח. הייתי זקוקה רק לניתוח אחד כדי להיפטר מהכאבים ומתחושת צריבה חזקה. כל הבעיות היו מרוכזות בצד השמאלי של הגוף וכעבור 3 חודשים לאחר הניתוח הכאבים פוחתים יותר ויותר. כיום אני חווה קצת קשיים, אבל הם מרוכזים בצד הימני של הגוף. למעשה, הבנתי את משמעותם של רבעי הגוף ואני יודעת שכנראה בהמשך אצטרך לעבור ניתוח בצד ימין."

-"כפי שאת יודעת, הניתוח לא מבטיח ניסים. כל ניתוח עוזר רק לרבע כואב אחד של הגוף. בעתיד תצטרכי לבוא לבקר אם שאר הרבעים גם כואבים."

"כיום אני מרגישה טוב, אפילו אם לפעמים ישנה תשישות. ואני בחודש ה-8 של הריון... תודה, ותודה לד"ר באואר, משום שבזכות התגלית שלו אני יודעת שאוכל להחזיק את בתי בידיים שלי. אני בטוחה שללא הניתוח לא היה לי הכוח לגדל אותה!"

כל הזכויות שמורות FMS-Bauer
עיצוב אתרים: Imago Design | בניית אתרים: UniWeb