פיברומיאלגיה הכאב הכרוני להבריא זה אפשרי
דיווינה רגזוני

שמי דיווינה רגזוני, אני בת 55, נולדתי בברזיל, אך כיום אני מתגוררת בשווייץ.

התחלתי לחוות כאבים בגיל 47. היו לי כאבי גב נוראים, כאבי רגליים, ברכיים, ראש וקשיי שינה. חשבתי שבעיותיי נגרמות על-ידי העצמות, לכן ניגשתי לאורתופד. עברתי פיזיותרפיה, לקחתי תרופות אנטי-דלקתיות שונות, אך הכאבים שלי התחזקו במקום להיחלש. אמרתי לרופא שאני לא יכולה לעמוד בשום תנוחה, לכן הציעו לי ניתוח בקע. הוא לא פתר דבר וגם לאחר הניתוח השני הגב כל הזמן הכאיב לי. למרות שהתחלתי לאבד אמון, עברתי ניתוח שלישי בגב, אך ללא תוצאות.

אחרי זמן מה התקשיתי ללכת, אצבעות הרגליים הכאיבו לי. ביקרתי אצל רופא טוב בלוגנו. עשיתי בדיקות רבות, כולל בדיקות דם, רדיוגרפיה וכו', הכל היה תקין, אך אצבעות הרגליים כמעט לא זזו. הרופא אמר לי שניתוח יעזור לי, האמנתי בו ועברתי עוד ניתוח. התחלתי גם לעבור דיקור בגב וגם הציעו לי ניתוח ברך, אך הפעם סירבתי, כי לא היו תוצאות ולא רציתי לעבור עוד ניתוח לשווא.

יום אחד בנוסף לעוויתות השרירים חוויתי עווית פנימי באזור המעיים וכליות; הרגשתי כאילו הלב שלי רוצה לעצור. רופא הומיאופת נתן לי מספר תרופות, אך הסימפטומים לא נעלמו לגמרי.

עם הזמן הבנתי שמדובר בפיברומיאלגיה. ב-2004 חיפשתי באינטרנט ומצאתי מידע על פיברומיאלגיה, שנכתב על-ידי ד"ר באואר. קראתי שבעזרת ניתוח אחד אוכל להשתפר ולא האמנתי. ואז קראתי עדות של אישה בת 36 משוויץ, אשר נותחה על-ידיו והחלימה. ביררתי את מספר הטלפון שלה והתקשרתי. היא אמרה לי שכדאי לי לנסות ואם מדובר בפיברומיאלגיה, ד"ר באואר יכול להבטיח תוצאות טובות בעזרת ניתוח אחד בלבד. ביקרתי אצל ד"ר באואר ובמרץ 2004 נותחתי בקרסול.

היום, כעבור 6 חודשים, אין לי כאבי גב ואני מצליחה ללכת. אני מאושרת בזכות השיפורים הללו, בהתחשב בעובדה שסבלתי מהכאבים כמעט בכל מקום. אני עדיין צריכה לעבור ניתוח נוסף, אך כעת יש לי בטחון ותקווה להרגיש יותר ויותר טוב.

כל הזכויות שמורות FMS-Bauer
עיצוב אתרים: Imago Design | בניית אתרים: UniWeb